Pohár AČR Písek 26. – 28.8.2016

Vůbec první kartingový víkend na Píseckém okruhu v tomto roce se odehrál až na vrcholu letních prázdnin pod záštitou Poháru Autoklubu České republiky. Tohoto podniku se zúčastnilo nad 100 jezdců,
kde nejobsazenější byla kategorie Easy 60.
V Superfinále Easy 60 zvítězil, po penalizaci Martina Antoše za porušení sportovních pravidel, Josef Knopp a vede tímto celkové pořadí PAČR o 43 bodů. Se ztrátou tří desetin vteřiny dojel na druhém místě Jirka Skopalík a dále na jedenáctém místě Tobiáš Werner, následujíc  Matyášem Puršlem na dvanáctém místě a Filipem Škorpíkem na místě šestnáctém.
Easy 100 ovládla Tereza Bábičková, následujíc Michalem Pražákem na druhém místě a Filipem Škorpíkem na místě sedmém.
V kategorii OK junior nejlépe Dušan Kouřil na druhém místě a Nela Mičánková na místě sedmém.
Nejsilnější kategorii KZ2 vyhrál Dominik Stříteský před Karlem Simonem, Petr Klobás musel bohužel po kolizi s Jakubem Talašem ze superfinále odstoupit, skvělou jízdu předvedl Ondřej Nigrin, když se nenechal zastrašit zmatkem, který se po mnohých kolizích ve superfinále udával, a dojel si až do cíle pro svoji první „bednu“ v KZ2. Za celý tým Spirit Racing gratulujeme a přejeme další takové výsledky !!

On-board Dominika Javůrka z pátečního tréninku.