Pohár AČR Bruck 24. – 26.6.2016

Další závod Poháru Autoklubu se konal na rakouském okruhu v Bruck. Stejně jako
na Moravském poháru se jela druhá verze trati. Počasí tentokrát bylo pro tyto
končiny typické, a to tropická vedra přesahující 40°C ve stínu… Se zvyšující teplotou
narůstá i tzv. grip na trati a s tím se musí jezdci, zejména v nižších kategoriích, poprat,
protože motokára je, doslova, více přilepená k vozovce.

V Easy 60 nejlépe dojel na druhém místě Karel Kováč, za vítězem o pouhých 8 desetin vteřiny, dále Josef Knopp na místě šestém, Jirka Skopalík na osmém, Matyáš Puršl třináctý
a Václav Chovanec čtrnáctý.
Na rozpálené trati v Easy 100 zvítězila Tereza Bábičková, za ní na druhé místě Michal Pražák
a na šestém místě Zimin Maxmiliam.
Ve finále OKJ dojel na druhém místě Dušan Kouřil a Nela Mičánková sedmá.
V královské kategorii KZ2 Dominik Stříteský, který předvedl v posledních kolech skvělou stíhací jízdu a dotáhl se na druhé místo, Ondra Nigrin skončil na hezkém šestém místě. Rozjížďky byly plné různých incidentů a do jednoho z nich se zapojil i Dominik s Ondrou. Ondra levým zadním kolem vjel do trávy, načež se roztočil a Dominik se musel vyhýbat. Jeho slovy na chvíli přesedlal z kartingu na rallycross (video č.2)….

On-board kamera z motokáry Dominika Stříteského z prvního kola rozjížďky.