Moravský Pohár & Mistrovství Slovenska Třinec 21.-23.6. 2019

4. a poslední závod Moravského poháru před letní přestávkou hostil zbrusu nový Steel ring v Třinci a na jeho startu se objevilo více než 150 jezdců. A tentokrát vezeme i vítězství. Na celý víkend byly hlášeny bouřky. A také jedna v pátek přišla. Ovšem nakonec se měřené tréninky i závody odjely na suché trati.

V kategorii Easykart 50, kde jezdci jezdí v tréninkovém režimu a naučili se ovládat své motokáry nás tento víkend zastupovali bratři Košťálovi. Starší Vojta dokončil na 5. místě a mladší Adam, který závodil poprvé dokončil 15.

V katgorii Easykart 60 se podařilo zvítězit našemu Tomáši Rosypalovi před Dominikem Závodným a Vojtou Tvarůžkou. Dále to byl náš Vojtěch Růt na 7. pozici, 8.  Zdeněk Bábíček, 11. David Rosypal a 13. Sebastian Mičker. Jezdců bylo na roštu 14.

V kategorii Easykart 100 nováček Richard Horký vybojoval své první Pole position a také vyhrál svůj první závod. Štěstí mu ale nepřálo. V druhé jízdě musel z prvního místa pro technické problémy odstoupil a ve třetí jízdě po startu z posledního místa dojel na 4. místě. Nejlépe se tedy od nás umístil Radim Guichen, který si dojel pro celkové 2. místo, 4. místo bral Richard Horký a 5. skončil Jiří Skopalík

V kategorii KZ2 pokračovaly Michalovy problémy se starty. Kvalifikoval se 5. a první jízdu, ač se špatným startem, dokončil na 3. pozici. Ovšem v druhé jízdě po špatném startu dokončil až 9. a i když se mu start ve třetí jízdě podařil, musel zpomalit aby nedošlo ke kolizi. Nakonec to stejně skončilo odstoupením Michala po srážce s Attilou Knézelem při boji o 6. místo. Michal tedy po součtu bodů dokončil na 5. místě