Moravský pohár & Mistrovství Slovenska Bruck an der Leitha 29.-31.3 2019

V úvodnímu podniku seriálu Moravský pohár v rakouském Brucku an der Leitha přálo počasí a na startu se sešlo celkem 193 jezdců.  Ve třídě Easykart 60 zvítězil náš jezdec Tomáš Rosypal před Vojtěchem Tvarůžkou a Davidem Gorčicou. Dále to pak byl 6. David Rosypal, 10. Vojtěch Růt a 11. Zdeněk Bábíček, bratr první mistryně České republiky v kategorii Easykart 60, která rovněž závodila pod Spiritem. V hodnocení Easy 60 Mladí byl nejúspěšnější Oliwier Parulski, 2. Martin Tóth a 3. David Rosypal. Ve třídě Easykart 100 zvítězil Filip Karnold před naším Maxmilianem Ziminem a Michelle Jandovou. Dále pak byl 4. Vašek Chovanes a Radim Guichen končí na 7.místě. Svůj první závod zde odjel Richard Horký, který ovšem ve 2 závodech kolidoval s naším jezdcem Jiřím Skopalíkem. Ten si po velice tvrdé kolizi s Richardem odnáší zdevastovanou motokáru a zranění nohy. Premiéru měly padací nárazníky a padaly i první penalizace. V nejsilnější kategorii KZ2 za nás závodili dva odchovanci projektu Easykart Dominik Javůrek a Michal Pražák. Dominik zde dominoval po celý víkend a dojel si pro vítězství. Michal zde závodí již druhým rokem a po úspěšné první sezóně opět předváděl solidní výkon. Dojel si zde pro 5. místo.