Mistrovství České republiky Vysoké Mýto 23. – 25.9.2016

Finální závod Mistrovství České republiky v kartingu se konal na Vysoko Mýtském okruhu, tentokrát se oproti Písku sešel větší počet jezdců. Nejvíce jich bylo zastoupeno v „pohárových“ třídách a to Easy60 a Rotax Junior Max. Celý závodní víkend byl v duchu babího léta a počasí přálo.
V kategorii Easy60 byl v Superfinále nejúspěšnější Adam Kowalski, hlavně díky své chladné hlavě a vyčkávání mu bylo prvenství dá se říct darováno od soupeřů, na druhé pozici dojel náš Karel Kováč, následujíc Josefem Knoppem. Na dvanácté pozici dojel Matyáš Puršl, který se celý víkend jen a jen zlepšoval, ale na konci se už projevila mírná únava z náročného trénování, za Matyášem dojel Tomáš Rosypal. Celou Easy60 skupinu měla na starosti naše trenérka Renata Stodůlková a byli vidět veliké pokroky.
V OK junior zvítězil Dušan Kouřil a Terka Bábičková dojela na páté pozici, ale připsala si nejrychlejší kolo závodu a to o tři desetiny sekundy rychlejší kolo než měl, Dušan Kouřil, vítěz závodu.
Kategorii Kz2 vyhrál Dominik Javůrek a dojel si tak pro celkové druhé místo v šampionátu před týmovým kolegou Dominikem Stříteským, který v závodě dojel na čtvrtém místě.

Báječné video vytvořené 98 productions se záběry z celé letošní sezóny Dominika Stříteského.