Mistrovství České republiky Písek 1. – 2. 7. 2017

Třetí podnik Mistrovství České republiky se odehrál na tzv. „Českém zeleném pekle“ neboli na okruhu v Písku. Tato trať je známá svým zasazením uprostřed lesa a tak zvaným tobogánem, což je levotočivá zatáčka s negativním převýšením až o 7 metrů, kdy v nejrychlejší kategorii KZ2 jedete přes 110 km/h a odoláváte přetížení 3.5G… Písecký okruh je mezi jezdci, jak milován, tak i zároveň nenáviděn, což je způsobeno právě kombinací nádherného prostředí a charakteru trati, ale na druhou stranu enormním opotřebením součástek závodních strojů a také veliké fyzické náročnosti.

V kategorii Easy 60 se z týmu Spirit Racing nejlépe umístil Jirka Skopalík na druhém místě, pouhých 0.195 s za prvním Jindrou Pešlem. Na devátém místě poté Tomáš Rosypal a na jedenáctém Matyáš Puršl.

V kategorii OK junior skvělý výkon předvedl Josef Knopp, kdy vyhrál Kvalifikaci, bodované jízdy a i Superfinále, ve kterém to bylo napínavé do posledních zatáček.

V královské třídě KZ2 zvítězil Dominik Javůrek, nad svým rivalem Kubou Kadlčákem na druhém místě a Dominikem Stříteským na třetím místě.

Náhled na písecký okruh z pohledu Dominika Javůrka

Za fotografie děkujeme panu Josefu Kališovi (motokary.cz)!