Mistrovství České republiky Cheb 12.5 – 14.5.2017

Týden po Poháru autoklubu ČR hostil chebský okruh i Mistrovství České republiky, kde se sešlo ale jen pouhých 72 jezdců… Z toho nejvíce 17 jezdců startovalo v Easy 60. V pátek večer se na okruhu konal rekreační noční závod s půjčovnovými motokárami, ve kterém dokázal zvítězit Jakub Talaš.

V kategorii pro nejmenší Easy 50 parádně dojel na třetím místě David Rosypal.
V Easy 60 po napínavém souboji s Adamem Kowalskim zvítězil Jirka Skopalík! Dále na 9. místě dojel Matyáš Puršl, následovaný Václavem Chovancem a o kousek dál na 13. místě Tomáš Rosypal.

Josef Knopp, který tento rok poprvé startoval se strojem kategorie OK ve superfinále skončil na 4. místě.

V nejsilnější třídě Kz2 to v sobotu vypadalo dokonale pro Dominika Stříteského, který ovládl měřený trénink a zajel rekord chebské trati s časem 49,900! V neděli Dominik zvítězil v jedné z rozjížděk, ale bohužel ve superfinále skončil na 3. místě. Momentálně ztrácí na vedoucího šampionátu Jakuba Kadlčáka pouhých 5 bodů.