MČR – 3. závod – Sosnová

Easy 50

Třetí závod MČR se konal na okruhu v Sosnové. Kubík byl jediný zástupce týmu pro tento víkend. Kubík všechny velmi mile překvapil a obsadil v měřeném tréninku 6. místo, což byl jeho nejlepší výsledek jeho motokárové kariéry. Své umístění na startovním roštu ještě posunul o jedno místo, když polský závodník Maciej Banas byl vyloučený za použití nehomologovaných dílů na motokáře. V první jízdě si Kubík držel téměř celou jízdu 4. pozici o kterou přišel až v posledním kole v souboji s Martinem Antošem. Ve druhé jízdě už tak úspešný nebyl, když se po kontaktu se soupeřem ocitl v hodinách a dojel na 14. místě. Celkově tak obsadil 10. místo, což nebylo ani tak důležité jako pocit, že po dvou letech začínáme konečně závodit.

Easy 60

Ze špičky startovního pole nikdo nechyběl, což zaručovalo opět vyrovnané a zajímavé souboje. Týmové barvy hájil Zdeněk, Dominik, Dušan a Nela. Měřený trénink vyhrál Jáchym Galáš, s náskokem pouhých 0,032s před Zdeňkem Tlachačem. Šesté místo pak patřilo dosavadnímu lídrovi šampionátu Dominiku Stříteskému, jedenáctá skončila Nela a dvanáctou pozici si vybojoval Dušan. Smolařkou první jízdy byla Kateřina Nováková, které se nepodařilo na předstartovním roštu nastartovat motokáru a vyrazila do závodu z posledního místa, zatímco na špičce startovního pole probíhal neúprosný souboj mezi  Zdeňkem Tlachačem, Jáchymem Galášem, Alexem Legnarem, Dominikem Stříteským a Ondřejem Nigrínem. Nejúspěšnější z této skupiny byl Ondřej Nigrin, který projel cílovou čárou jako první, jen těsně následovaný Dominikem Stříteským a Alexem Legnarem. Zdeněk Tlachač ztratil své druhé místo v předposledním kole při předjíždění závodníka o kolo zpět. Dušan obsadil místo osmé. Z dívčího souboje vyšla vítězně Nela, která dokončila jízdu na 9. místě. Ve druhé jízdě se na špici pole usadil Zdeněk a postupně navyšoval náskok na své soupeře, který udržel až do konce jízdy. Dominik dokončil jízdu na šestém místě, Nela obsadila devátou pozici, následovaná Dušanem. Celkově si tak víkendové prvenství odváží Zdeněk, druhé místo obsadil Alex Legnaro a třetí skončil Ondřej Nigrin. Dominik obsadil celkové čtvrté místo. Pohár pro nejúspěšnější dívku si letos již potřetí odvezla Nelča.

Bambini

Ve třídě bambini měl Spirit jednoho zástupce a to Vinýho. Viný obsadil v měřáku 3. místo, které bylo dobrou výchozí pozicí pro závod. V první bodované jízdě si o jedno místo polepšil a dojel na fantastickém 2. místě. V druhé jízdě vybojoval 4. místo, což v konečném součtu znamenalo bednu a na ní 3. místo.

Rotax

Třídu obsadil Spirit opět standardní dvojicí a to Dominikem Javůrkem a Jakubem Talašem. Dominik skončil v měřáku na 6. místě, když ho opět pozlobila technika. Jakub vybojoval místo 8. V první jízdě Dominik dojel na posledním 11. místě, když se konečně projevila ona neznámá závada, která ho potrápila i v měřáku, kterou bylo \”vysypané\” ložisko předního kola. Jakub dojel na 6. místě, což bylo v dané chvíli velkým úspěchem. Do druhé jízdy byly obě ložiska vyměněna a Dominik bojoval s Pavlem Srdínkem o první místo, o které přišel po chybé Pavla při nájezdu do śikany u depa, kde došlo ke kontaktu s gumou a oba se otoćili a propadli se na pátou a šestou pozici. Celkově tak Jakub vybojoval víkendové 6. místo a Dominik obsadil 8. místo, což je určitě daleko od jeho schopností. Holt občas je potřeba i štěstí, které Dominik tento víkend neměl.

Dalším závodem MČR bude závod v Písku, kde se předtím uskuteční i závod KC.