MČR – 2. závod – Vysoké Mýto

Easy 50

Tento víkend byl  v nastalých tropických podmínkách spíše boj o přežití, než boj o body do celkového pořadí. Úspěšnější v měřáku byl v interním souboji opět Ondra, obsadil 9. místo. Kubík jako již tradičně dal přednost slečně :), tak se musel spokojit s 11. místem. V první jízdě si Ondra o jedno místo polepšil a Kubík dojel opět na 11. místě a jak jinak, než za Michelle Jandovou. V druhé jízdě zavelel Ondra k útoku a cílem tak projel na krásném 6. místě. Kubík si tentokráte prohodil místo s Michelle a skončil na 10. místě. Celkově  tak Ondra skončil na 7. místě a Kubík na 10. místě.

Easy 60

Již od pátka bylo patrné, že jezdci Spiritu patřili k těm nejrychlejším a to i s absencí Zdendy, kterého přepadl nějaký angínový vir. V pátek se účastnili tréniku i Matěj s Jonášem a zejména Matěj všem dokazoval, že účast v italském šampionátu je mu velmi dobrou školou. Při sobotním měřáku všechny šokovala Nela, která se jako jediná dokázala dostat pod 53s a s časem 52,99s tak získala své první POLE POSITION. Dominik Stříteský skončil na 4. místě a Dušan na 5. V první jízdě byl nejúspěšnější Dominik, kterého doplnil na pomyslné bedně v této jízdě na třetím místě Dušan. Nela se po dvou ne zcela galantních strkanicích s Jáchymem propadla až na 14.místo a v cíli to na víc než na 9. místo nedalo. Druhá jízda se nejlépe povedla opět Dominikovi, který do posledních metrů sváděl boj s Alexem. Něco podobného se odehrávalo i na místě třetím, o které chtěl Nelu připravit Dušan, ale Nela svou pozici uhájila. Celkově tak jednoznačně vyhrál Dominik, kterého doplnili na \”bedně\” na 3. místě Dušan a na 4. místě Nela, která si zároveň opět odvezla pohár za nejrychlejší dívku. Po druhé bodované jízdě se stala naprosto nevídaná věc, když první tři podstoupili naprosto důkladnou prohlídku motoru. Po této prohlídce si mechanici odváželi rozebrané motory na prvočinitele 🙂 Snad to aspoň trochu rozehnalo ty hloupé debaty o naší technice a její regulernosti, které se vždy objevují po vyhraných jízdách, namísto uznání úspěchu. Ale to by jsme nebyli ČEŠI, že?!

Bambini

Ve třídě bambini měl Spirit jednoho zástupce a to Vinýho. Viný obsadil v měřáku 7. místo, které bylo pro něj zklamáním. Chuť si spravil hned při první bodované jízdě, ve které dojel na fantastickém 2. místě, což pro něj byla náplast za ne příliš povedený meřák. V druhé jízdě vybojoval v posledním kole 4. místo, což v konečném součtu znamenalo vytouženou bednu a na ní 3. místo.

Rotax

Třídu obsadil Spirit opět standardní dvojicí a to Dominikem Javůrkem a Jakubem Talašem. Dominik skončil v měřáku na 5. místě, když se ne zcela optimálně podařilo nastavit techniku. Jakub vybojoval místo 10-té. V první jízdě Dominik dojel na 5. místě a dokázal zajet nejrychlejší kolo závodu. Jakub dojel na místě 10-tém. Druhá jízda již vyšla Dominikovi podle představ, když jen velice těsně (o 0,08s) prohrál souboj o první místo s výborně jedoucím Pavlem Srdínkem. I Jakub si tentokrát polepšil, když projel cílem na 8. místě. Celkově tak Dominik obsadil 4.místo a Jakub si vybojoval 9. místo.

Dalším závodem MČR bude srpnový závod v Sosnové, předtím však vyrazí \”italská\” parta na 6. závod italského šampionátu do Corridonie a \”česká\” parta na 3. závod KC do Brucku.