MČR – 2. závod – Vysoké Mýto (7.-8.5.)

E50

První závod byl pro Vinýho zklamáním a tak se společně s totálně oddaným tátou rozhodli udělat vše možné i nemožné pro zlepšení výkonu motoru. Chtěli se co nejvíce přiblížit k \”nadupaným\” ruským motorům. Určité zlepšení bylo již vidět v méřáku, kde Viný skončil na 8. mém místě. Kubík i nadále bojoval v druhé polovině pole, nicméně i na ném bylo vidět zrychlení a to mu vyneslo 17. místo (z celkových 20ti).  V obou závodních jízdách skončil Viný na 8. místě , což mu patřilo i v konečném umístění. Kubík tedy závodil ve skupině B, kde v první jízdě skončil na pěkném 6. místě, kde se se mu pravděpodobně velice líbilo, neboť před ním dojela Roxana Landová  a za ním Michelle Jandová 🙂 Ve druhé jízdě se opět nechal vtěstnat mezi mladé závodnice a dojel na 7. místě. Celkově tak skončil na 17. místě a víkend skončil slovy: \”Hurá, už nejsem poslední …\”

E60

Po vyhraném závodě v Sosnové byl Zdenda pozitivně naladěn a odhodlán opět bojovat o tu příčku nejvyšší. Již méřák naznačil, že špička pole opět znatelně zrychlila oproti časům dosahovaných v loňském roce a víkend bude opět velice vyrovnaný.  Měřák vyhrál Tomáš Horský před Zdendou, kterému na záda dýchali Václav Šafář a Jan Antoszewski.  Vláďa Šplíchal vybojoval 14. místo, na 17. místě skončil Jonda a hned za ním na 18. místě skončila Nelča. V prvním závodě si Zdenek s Tomášem několikrát vyměnili pozice a k finálovému útoku se Zdenda rozhodl v kole předposledním. Na tento útok už nedokázal Tomáš odpovědět, proto cílem projeli v pořadí Tlachač, Horský, Roubíček. Svého historického úpěchu dosáhla Nelča, která se nějakým zázračným způsobem dokázala vyhnout karambloům v prvních zatáčkách a dojela na krásném 10. místě. Vláďa Šplíchal dojel v jejím těsném závěsu na 11. místě. Svou porci smůly si vybral Jonda, který zůstal v několika kolizích a dojel tak na 30. místě. Druhá jízda byla asi to nejdramatičtější co nám víkend nabídl. Už ani nevíme, kolikrát se změnilo pořadí mezi vedoucími jezdci. Na cílové pásce projeli pořadím Václav Šafář, Tomáš Horský, Filip Wójcik, Jan Antoszewski a Zdenek Tlachač.  Vláďa dojel na 15. místě, Nelča na 17. místě a Jonda na 21. místě. Celkové pódiové pořadí závodního víkendu bylo Tomáš Horský, Zdenek Tlachač a Václav Šafář. Vláďa dojel na celkovém 13. místě, Nelča na 14. místě a Jonda na 27. místě. Nelča si dojela pro svůj zatím životní výsledek, když skončila na 2. místě v kategorii \”E60 – Mladí\” a k tomu si již podruhé v tomto roce odvezla pohár za nejúspěšnější dívku.

Kadet

Vzhledem k prvnímu závodu, chtěl Domča vrátit Karlovi porážku již béhem volných tréninků bylo vidět, že to bude opět souboj na ostří nože. Nicméně Karel skončil  v měřáku o 0.089s rychlejší než Domča. V dramatické první jízdě byl po několikerých výměnách pořadí úspěšnější Domča, když v cíli byl o 0.071s dříve než Karel. Průběh druhé jízdy byl podobný té první, avšak v opačném gardu. Založení společnosti . Karel byl v cíli rychleji o 0.132s. To v konečném důsledku znamenalo, že Karel si z Mýta odvážel body za první místo, Domča se musel spokojit s místem druhým a třetí byl Boris Marek Machulda.

Je potřeba zmínit poděkování jednomu neméně důležitému článku závodního řetězu a to PETROVI ČERNÉMU. Právě Petrovi patří velký dík a uznání za přípravu techniky a za cenné rady, které těm nejmladším rozdává.