Tak máme za sebou další ročník toho naprosto šíleného závodu. Popisovat tady Kočka Cup je zbytečné, protože Ti co se zúčastňují to znají a Ti ostatní by asi stejně nevěřili.
Tedy fakta... Již osmým rokem se kartingoví šílenci scházejí na dráze v Sosnové a nejinak tomu bylo i letos. Hlavního závodu se účastnilo 37 posádek. Z jezdců teamu SPIRIT jel Roman Krist v posádce s Krist, Kočka, Fousek za OK KART, dále pak já ( tedy Vítek Javůrek ) v teamu našeho kamaráda Marka Skřivana a to s příznačným číslem 77. V juniorech jel samozřejmě Dominik Javůrek- samozřejmě se st.č.77.
V Sosnové bylo slunečné a mrazivé počasí. Jirka Kočka nezklamal a tak byla celá trať opět pokryta vyrobeným ledem. Na takový povrch je volba pneumatik těžká, nakonec jsme zvolil mokré Vegy EASY a volba to byla určitě dobrá.
JUNIOR
Dominik jel už v tréninku rychle a i v závodě se ujal role favorita a na zmrzlém a velice kluzkém povrchu dokonale úročil své zkušenosti z ježdění na vodě. Soupeřům ujížděl každým metrem, nedělal chyby a v cíli nadělil druhému v pořadí Karlu Simonovi téměř dvě celá kola. Pochvalu dostal především za jízdu bez chyb. Škoda, že účast byla v kategorii JUNIOR poměrně malá.
SENIOR
SPIRIT tedy reprezentovali Roman Krist a Vítek Javůrek. Roman jel v teamu s velkými ambicemi, já spíše pro zábavu, v cíli bylo nakonec všechno jinak. První cca dvě hodiny byla trať vysloveně ledovatá, potom začala být částečně mokrá a dost nevyzpytatelná. Právě na příkladu našich dvou pilotů se opět ukázalo, že vytrvalostní závody a zejména pak Kočka Cup jsou především o jízdě na jistotu. Riskatní manévry obvykle znamenají kolize a následné technické problémy. Ty se nevyhnuly právě teamu OK KART, v rámci kterého startoval Roman. Všichni kluci byli sice rychlí, nevyhnuli se ovšem karambolům a za hodinu káru zlikvidovali. Já s Nielsem a Honzou jsme jeli více na jistotu, pomohlo nám i výborné vylosované startovní číslo 1. Po třech hodinách projel náš stroj s číslem 77 cílem jako sedmý, což celá posádka považovala za úspěch.
Kočka Cup není o bodech, ale především o setkání kamarádů a to se určitě povedlo, už se tešíme na další ročník.