Easykart & KGP Castelleto di Branduzzo 16. – 19. 03. 2017

Motokárová sezóna začíná a my jsme ji odstartovali Italským šampionátem Easykart na okruhu v Castelleto di Branduzzo, kde se sešlo až 130 jezdců v kategoriích Easy 50/60/100/125, KGP DD a KGP shifter. Po celý víkend nás provázelo příjemné jarní počasí. Nutné podotknout, že nejpočetnější byla třída Easy 50 s 32 mladými piloty.

V Easy 60 nás zastupoval Matyáš Puršl, celý závodní víkend dělal pokroky a nakonec si ve finále vysloužil hezké 10. místo. V silnější kategorii Easy 100 si skvěle počínal Josef Knopp, od kvalifikace se pohyboval na předních pozicích, ale bohužel ve finále se zapletl do souboje o čtvrtou pozici, doplatil na ni a musel v závodě skončit. Hezké 9. místo obsadil Michal Pražák a Martin Antoš po kolizi hned v prvním kole dojel na 18. místě. V nejsilnější kategorii KGp Shifter si dojel Dominik Javůrek pro 3. místo.

On-board pohled z motokáry Dominika Javůrka ze sobotního tréninku.

Za fotografie děkuji Josefu Kališovi a Jiřímu Puršlovi.