DAI Trophy Easykart 19. – 21.4.2019

První závod mezinárodního šampionátu DAI Trophy se konal ke konci dubna na překrásném okruhu v Italské Ala di Trento, které se nachází pod vrcholky Italských Alp. Tohoto závodu se zúčastnilo 5 jezdců z našeho týmu v kategorii Easykart 60 ve složení Mičker, Puršl, Růt, Vančík a Vančíková. Právě poslední jmenovaná pilotka dala o sobě skvěle vědět v měřeném tréninku, kdy zajela nejrychlejší čas. Bohužel v prefinále nastaly technické komplikace, které naše piloty Puršla (kolize s jiným závodníkem) a Vančíkovou (spadlý řetěz v posledním kole 200 metrů před šachovnicí) poslaly na konec startovního pole. Nicméně Matyáš Puršl zabojoval a ve finále se protlačil až na 9. místo. Nejlépe si vedl Tomáš Vančík, který dojel na 6. místě, následován Vojtou Růtem. Na 12. pozici skončila vítězka měřeného tréninku Karolínka Vančíková. Na 17. místě se ve své premiéře v této kategorii umístil Sebastian Mičker a tím odstartoval svoji kariéru na území kolébky Motorsportu.