CZECH KART OPEN VYSOKÉ MÝTO 5.-6.9. 2020

Začala nám škola, ale to neznamená, že přestaneme závodit. Naopak. Teď se začne rozhodovat a závodit o poslední mistrovské body tohoto roku. tento víkend byl na programu opět Czech Kart Open na rychlém okruhu ve Vysokém Mýtě.

Klasicky začneme naší nejobsazenější kategorií Easykart 60, kde se předpokládala další epizoda dominance Tomáše Rosypala. Ale tentokrát tomu tak úplně nebylo. Kvalifikaci sice Tomáš vyhrál, ale následné závodní rozjížďky měly pokaždé jiného vítěze. Tu první ovládl Tomáš Vančík před Rosypalem. Druhá bodovaná jízda patřila opět Tomovi Rosypalovi, Vančík v závěsu na třetím místě. V poslední jízdě se Tomáš umístil na druhém místě a bral tím největší počet bodů víkendu. Dále to pak byl na 6.místě Zdeněk Bábíček, 8. David Rosypal, 11. Sebastian Mičker, 15. Miloš Divič, na 22. místě po kolizi Andrii Kruglyk, a 26. Tomáš Vančík, který po technických problémech dojíždí se ztrátou kola na posledním místě.

Značně se nám dařilo i v kategorii Easykart 100. V měřeném tréninku jsme v první řadě měli Jiřího Skopalíka a hned za ním to byla 3. Karolína Vančíková. Přesuneme se rovnou do superfinále. To s přehledem vyhrála Karolína Vančíková. Dále to byl 4. Jiří Skopalík, který předvedl pěknou stíhací jízdu z 8. místa. Na 6. místě se umístil Vojtěch Růt, 8. skončil Matyáš Puršl a na 10. místě dokončil svůj závod Filip Bartoš.

Zajímavé věci se děly v královské kategorii KZ2. Nejvíce se opět dařilo Dominiku Javůrkovi, který po úspěšném Písku opět předvedl, proč má tolik titulů, kolik má. Vyhrál kvalifikaci, první mokrý závod i ten druhý a do superfinále startoval z jasného POLE position. Radost mu ovšem překazila kolize s jeho rivalem v boji o titul hned v úvodním kole závodu. Z toho ovšem těžil náš další pilot. Michal Pražák, který se za volant vrátil po kratší přestávce a vynechaném závodě v Písku z této kolize vymáčkl maximum.Po startu z pátého místa se dostal na druhé a o čtyři kola později se dostal do vedení, kde zůstal. Michal tak poprvé vyhrál závod KZ2 Mistrovství České republiky. Ani naši dva nováčci se neztratili. Richard Horký dokončil na 7. místě a Vojta Kůrka po skvělé stíhací jízdě dokončil na místě 8. Špatně si nevedl ani Jirka Leskour, který si dojel pro první letošní body a v superfinále dokončil na 13. pozici.

Další týden nás čeká předposlední dějství Moravského poháru a Mistrovství Slovenska, kde budou bojovat o titul Tomáš Rosypal v E60 a Michal Pražák v KZ2. tak nás nezapomeňte sledovat na sociálních sítích, aby vám neuniklo nic z celého závodního víkendu opět ve Vysokém Mýtě.