Czech Kart Open Vysoké Mýto 25.-27.6. 2021

Týden po Moravském poháru jsme se vrátili zpět na Autodrom do Vysokého Mýta, kde se měl uskutečnit třetí podnik seriálu Czech Kart Open při Mistrovství České Republiky a Poháru Autoklubu České Republiky. Již tradičně počasí vyhrožovalo deštěm a kalamitou, ovšem vše se obešlo bez vody a přeháněk a my si tak mohli užít první prázdninový víkend naplno.

Začneme kategorií Easykart 60. Tam naplno proudí bitva o titul mezi našimi piloty Zdeňkem Bábíčkem a Tomášem Vančíkem. Tito dva piloti opět potvrdili svoje kvality a rychlost tím, že před sebe nikoho nepustili a nechali za svým soubojem více než 3 vteřinovou propast. Začneme kvalifikací a prvním závodem. Tomáš Vančík byl v sobotní části závodního víkendu neporazitelný a dojel si jak pro pole position, tak pro vítězství v první finálové jízdě. To, co se ovšem dělo v jízdě druhé, nemělo úplně v českém kartingu obdoby. Chaos, havárie, sanitka na trati a Slow fáze zapříčinili, že 11 z 20 pilotů bylo ze závodu diskvalifikováno. Mezi nimi byli i naši jezdci Sebastian Mičker, Miloš Divič a David Rosypal. Nutno říct, že ona Slow fáze trvala 7 závodních kol, během kterých na trať vyjela sanitka, která mimo jiné vjela na trať těsně před vedoucího Vančíka a celý peloton jezdců. Ve finále do výsledků promluvila nevyškolenost jezdců a špatná organizace ze strany pořadatelů. Jezdci nevěděli jak se chovat se slow fázi, předjížděli se a nakonec byla většina diskvalifikována. Nakonec to tedy byl Vančík, který vyhrál sprint na dvě závodní kola. Jiný z jezdců do cíle nedojel nebo byli diskvalifikováni. Superfinále potom byla čistě záležitost Vančíka a Bábíčka. Jízdu vyhrál s těsným náskokem Zdeněk Bábíček následovaný Tomášem Vančíkem. Dále to pak byl 5.Miloš Divič, 7.David Rosypal a 10. Sebastian Mičker. V celkovém vedení šampionátu je nyní o 3 body Tomáš Vančík.

Kategorie Easykart 100 už byla poněkud poklidnější. Tento závodní víkend ovládli naši dva piloti Karolína Vančíková a Jiří Skopalík. Zatímco v Chebu spolu kolidovali, zde si dojeli pro celkem 3x double. Kvalifikace patřila Vančíkové, Skopalík druhý s rozdílem pouhých 17 tisícin sekundy. Sobotní závod patřil opět Vančíkové, která rozdrtila soupeře rozdílem 4 sekund. A dále to pak vše bylo pouze v režii dvojnásobného mistra republiky Jiřího Skopalíka. Vyhrál druhou finálovou jízdu a superfinále a dostal se tak zpět do boje o lepší pozice. Nutno říci, že tomu je více jak rok, kdy Jirka naposledy vyhrál, takže o to více bylo toto znovuzrození sladší. Karolína nakonec po kontaktu se soupeřem udržela třetí místo. Dále to byl 7. Tomáš Rosypal, 8. Matyáš Puršl, 11. Radim Guichen a 12. Vojtěch Růt.

Nově máme také zástupce v kategorii ROK GP. Zastupuje nás tam bývalý pilot E100, Filip Bartoš. Ten měl za sebou teprve 2 závodní víkendy s novou kategorií a přesto si nevedl vůbec špatně. Filip se kvalifikoval na skvělém 8. místě z 24 pilotů a čekal ho poměrně slibný závodní víkend. V první jízdě si přilepšil na místo 6. a získal tím slušný bodový základ. V druhé jízdě zůstal po kontaktech se soupeřem na 8.místě a tím si zajistil start z 7. místa do superfinále. Tam ovšem nepěkně kolidoval při předjížděcím manévru a to nejen, že znamenal odstup a poškození káry, ale také poměrně bolestivé zranění. Filip byl převezen sanitkou do nemocnice ve Vysokém Mýtě, kde se zotavil a nyní je už zpět doma. My jsme rádi, že je Filip v pořádku a přejeme mu hodně štěstí do dalších závodů.

Konečně jsme se dostali do velkého finále a to ke kategorii KZ2. Tam se děly poměrně zajímavé věci. Králem víkendu byl opět Dominik Javůrek. Tento několikanásobný mistr republiky vyhrál kvalifikaci, kontroverzní první závod, druhý vyhrál také a nakonec opanoval i superfinále. Navyšuje tím náskok na čele šampionátu na 70 bodů a zatím se zdá, že tento rok bude opět neporazitelný. Poměrně úspěšný víkend zažil i Michal Pražák. Kvalifikoval se jako pátý a první závod si dojel pro své první pódium tento rok. Bylo by i druhé, ale jezdec o kolo zpět Michala zbrzdil dvě kola před cílem a dojel 4. V Superfinále si dojel pro 5.místo a je z toho postup na P7 v šampionátu. Nejlepší výkon této sezóny podal i domácí Vojtěch Kůrka, který si dojel pro krásné 7.místi. Na tento víkend se k nám připojil i Martin Antoš. Ten se ovšem po většinu víkendu trápil a nakonec z toho bylo po kolizi se soupeřem 15.místo v cíli. Náš další pilot Richard Horký dojel hned za ním na místě 16.

To tedy byl třetí podnik MČR. Nás teď čeká DAI trophy ve Wackersdorfu a Moravský pohár na SlovakiaRingu. a na závěr měsíce, MČR a MP v Třinci.