Czech Kart Open Třinec 13.-15.9. 2019 / KONEC SEZÓNY

Druhý zářijový víkend definitivně vyvrcholil šampionát Czech Kart Open Mistrovství Republiky na supermoderním závodním areálu v Třinci. Víkend opět provázelo krásné letní počasí a všichni jsme si konec sezóny naplno užili. Mimo to, v rámci projektu Jaroslava Vančíka, Rally dětem, se mohli vítězové kvalifikace projet ve Škodě Fabia R5 Jana Kopeckého nebo Opelu Adam našeho jezdce a mechanika Dominika Stříteského. Bohužel žádný z našich jezdců kvalifikaci nevyhrál.

V nedělních závodech se nám dařilo podstatně víc než v kvalifikaci a domů přivážíme slušný počet pohárů a úspěchů. V kategorii Školní 50 nás tento víkend zastupoval pouze Vojta Košťál. Ten se v nedělním superfinále umístil na 9.místě.

V kategorii Easykart 60 se nám dařilo náramně. Všechny tři závodní rozjížďky ovládli naši piloti. Tu první vyhrál Tomáš Rosypal následovaný Karolínou Vančíkovou. Pořadí se trochu promíchalo na druhou jízdu, kterou vyhrála Karolína Vančíková před svým mladším bráchou Tomáš Vančíkem. Superfinále byl souboj jen mezi Karolínou a Tomášem a na konci se radovala právě Kája. 2.byl Tomáš Rosypal, 4.Matyáš Puršl, 6.Vojta Růt, 7.Tomáš Vančík, 17.David Rosypal, 22.Zdeněk Bábíček, 25.Sebastian Mičker (5s penalizace za spadlý nárazník) a 23.Martin Guichen (3s penalizace za ulitý start).

Kategorie Easykart 100 byla letos hodně napínavá a o vítězi se rozhodovalo do posledního závodu. V kvalifikaci si od nás nejlépe vedl Jirka Skopalík, který skončil druhý. Náš jediný jezdec, který mohl pomýšlet na titul, Filip Škorpík, se kvalifikoval šestý. Ovšem v neděli se karty obrátily. Filip dokončil jako druhý hned před svým jediným soupeřem Jiřím Zbožínkem a stal se poprvé ve své kariéře mistrem republiky. Dále ho pak následoval 4.Richard Horký, 6.Max Zimin, 10.Filip Bartoš, 11.Jirka Skopalík, který bojoval o vítězství, ale byl v posledním kole doslova sestřelen Michelle Jandovou a ještě dostal penalizaci za spadlý nárazník. Michelle ovšem nebyla za tento manévr nijak potrestaná. Dále pak byl 13.Václav Chovanec a 14.Radim Guichen, který skončil hned na startu.

Nyní jsme už v královské kategorii KZ2, kde se od začátku sezóny bojovalo o titul pouze mezi dvěma jezdci. Jakubem Talašem a Dominikem Javůrkem. A byl to Dominik, kdo byl úspěšnější. Kubu překonal o 3 body a náš tým má letos 2 mistry České republiky. Ovšem v superfinále byl penalizován za spadlý nárazník a propadl se až na 4.pozici. Michal Pražák dokázal v druhé jízdě zajet nejlepší výsledek letošní CKO sezóny a tím bylo 3.místo. V superfinále se mu už ale tolik nedařilo a po ulitém startu a penalizaci dojel až 9. Celkově si zajistil 6.místo.

Tak to je konec jednoho seriálu této sezóny. Celkové výsledky přineseme ještě v samostatném příspěvku. A nyní fotogalerie Josefa Kališe.

\"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\"