CZECH KART OPEN PÍSEK 15.-16.8. 2020

Kolotoč seriálu MČR Czech Kart Open se opět po roce přesunul do jedné z nejstarších československých tratí, do zeleného pekla v Písku. Naši mladí jezdci tím získávají stejný závodnický zážitek jako kdysi například Josef Kališ nebo Jiří Sedlář. Prohání se na stejném okruhu, kde se ještě v minulém tisíciletí proháněli dnešní závodní mentoři, promotéři a vlastníci dnešních týmů. A my zde jakožto Spirit racing team předvedli slušný výkon, který nám ve všech kategoriích, kde jsme závodili přinesl vítězství a pódia.

V kategorii Easykart 60 bezkonkurenčně vyhrál náš Tomáš Rosypal. Celý víkend dominoval, dojel si pro další vítězství a navýšil tak náskok v šampionátu. Dále to byl další slušný výkon Tomáše Vančíka, který se i po kolizi v prvním závodě nakonec umístil třetí. Dále to pak máme Zdeňka Bábíčka na místě 4., což je jeho zatím nejlepší výkon v E60. Hned za Zdeňkem dojel další náš jezdec a tím byl David Rosypal. Pak tam na místě 8. je Andrii Kruglyk, 10. Sebastian Mičker, pro kterého je tento výsledek rovněž nejlepším v kariéře E60. Na místě 17. dojel Miloš Divič a 20. dojel Marting Guichen.

Po ženské dominanci v Chebu byl čas vrátit na pódia kluky. A byli tam hned dva. V kategorii Easykart 100 tento víkend po více jak roce vyhrál dvojnásobný mistr České republiky v E60 Jiří Skopalík. Ten vyhrál kvalifikaci, první a poslední rozjížďku. V druhé jízdě ho dokázala porazit další naše závodnice Karolína Vančíková. Výsledky byly následující: Za prvním Skopalíkem se umístil na místě druhém Matyáš Puršl, pro kterého to byl zatím největší úspěch v E100. Dále to byla 4. Petra Bábíčková, 5. Vojtěch Růt, a 6. Filip Bartoš, jež si taktéž tímto dojel pro svůj nejlepší výsledek. Na místě 7. pak skončil Radim Guichen. Špatný konec víkendu ovšem potkal Karolínu Vančíkovou, která kolidovala se soupeřkou při souboji o druhé místo.

Kategorie KZ2 se nesla kompletně v režii Dominika Javůrka. Ten vyhrál vše od kvalifikace, přes první mokrý závod až k superfinále. Byl nezastavitelný a díky tomuto skvělému výsledku mají nyní se soupeřem Jakubem Talašem úplně stejný počet bodů a souboj o titul se tak vyostřuje. Naši nováčci si vedli dobře na vodě i na suchu. V Superfinále dokončili v pořadí Vojtěch Kůrka / Richard Horký na místech 11 / 12. Velmi smolný víkend potkal Jiřího Leskoura, který nedojel do cíle ani jednu bodovanou rozjížďku.

Tak to bylo druhé dějství seriálu Czech Kart Open. Nás teď čeká poslední prázdninový týden a pak se vidíme na dalším závodě CKO tentokrát na super rychlém okruhu ve Vysokém Mýtě.