Czech Kart Open Cheb 26.-28.4. 2019

První podnik Mistrovství České republiky již tradičně hostila Kartarena v Chebu. Jako obvykle tento závodní víkend provázelo chladné a velice proměnlivé počasí, tudíž nastavení motorů a zahřívání pneumatik bylo pro jezdce a mechaniky velmi obtížné.

V Superfinále třídy Easykart 60 se podařilo vyhrát Maximilianu Karhanovi. Nejlépe umístěným jezdcem našeho týmu byl Tomáš Rosypal, který dokončil závod na 6. místě. Dále to pak byla 10. Karolína Vančíková, 11. Tomáš Vančík, 12. Vojtěch Růt, 13. David Rosypal a s technickými potížemi 15. Matyáš Puršl. Dále se umístil 18. Zdeněk Bábíček a 21. Sebastian Mičker, který absolvuje první sezónu v této kategorii. Jezdců bylo celkem 27.

V kategorii Easykart 100 byl v Superfinále nejrychlejší Jiří Zbožínek. Jezdci Spiritu se umístili takto: 3. Jiří Skopalík, 4. Filip Škorpík, 7. Maximilian Zimin, 11. Richard Horký, 12. Radim Guichen a 15. Filip Bartoš. Nutno podotknout, že pro Richarda a Filipa Bartoše to byly první závody ve větší konkurenci. Zatímco Filip se ještě učí, Richard předvádí úžasné výsledky a vypadá to na dalšího uchazeče o titul.

V kategorii KZ2 se úřadující mistr republiky, Dominik Javůrek, potýkal s velikou konkurencí v podobě Jakuba Talaše. Celý víkend spolu sváděli souboje a nakonec to byl Dominik, kdo si odváží více bodů a pohár za první místo. Pro Jiřího Leskoura to byl další závod, kde se především učí a nakonec závod dokončil 19. místě. Michal Pražák neměl úplně lehký začátek sezóny. V Superfinále byl nucen odstoupit pro technickou poruchu.