Czech Kart Open Cheb (2)16.-18.8. 2019

Předposlední dějství seriálu Czech Kart Open 2019 se již podruhé přesunulo do Chebu a i tento víkend si s námi počasí dost pohrávalo. Zima a vlhko se střídala s horkým letním sluncem. To nás ovšem nezastavilo a zvláště v kategorii Easykart 60 jsme si dojeli pro další vítězství.

V kategorii Easykart 50 nás tento víkend zastupoval pouze jeden jezdec. Tím byl malý Nicolas Lacko, syn mistra Evropy v závodech tahačů Adama Lacka. Nicolas se v Superfinále po penalizaci za ulitý start umístil na 7.místě.

V již zmíněné kategorii Easykart 60 si pro vítězství dojela Karolína Vančíková. Ta si dojela pro 2.místo v kvalifikaci, 2.místo v první finálové jízdě a zbylé dva závody už jen vítězila. Dále to pak byl 4.Tomáš Rosypal, 5.Vojtěch Růt, 7.Matyáš Puršl, 11.Tomáš Vančík, 13.David Rosypal, 15.Zdeněk Bábíček, 19.Sebastian Mičker a 23.Martin Guichen.

V kategorii Easykart 100 nás zastupovala bývalá členka našeho týmu, Tereza Bábíčková. Terka s námi vyhrála dva tituly Mistrovství České republiky v roce 2015 a 2016. Oba ročníky byly výjimečné už jen tím, že to byly souboje mezi dvěma týmovými kolegy, Terezou a Michalem Pražákem. Závody probíhaly v kategoriích Easykart 60 a 100. Tereza do Easykart 100 sedla po dlouhých 3 letech a její chvilkový návrat nebyl nejrůžovější. Zatímco v pátek byla nejrychlejší, změna nastavení v sobotu ji katapultovala na 3.místo v kvalifikaci. A smůla pokračovala. V první jízdě to byla penalizace 5 sekund za spadlý nárazník, v druhé jízdě penalizace 10 sekund za způsobenou kolizi s Jirkou Skopalíkem a následně i za spadlý nárazník. Ve třetí jízdě z toho byla celková 7.pozice opět s 5 sekundovou penalizací za spadlý nárazník. Nejlépe si tudíž vedl Filip Škorpík, který dokončil na 2.místě, 4.Richard Horký, 7.Tereza Bábíčková, 13.Filip Bartoš a Jirka Skopalík odstoupil.

V kategorii KZ2 pokračovala smůla Michala Pražáka. Po dobré kvalifikaci přišel záděr motoru v první jízdě, 5.místo v jízdě druhé a po startu z 12.místa si v superfinále dojel pro 7.místo. Dominik Javůrek ačkoliv vyhrál kvalifikaci, všechny jízdy dokončil na 2.místě za Kubou Talašem. Nyní mají oba v souboji o titul 307 bodů a vypadá to na opravdu zajímavý konec sezóny. Jirka Leskour se celý víkend trápil s motorem, který nakonec v superfinále zadřel.

Nyní nás čeká Moravský pohár v Třinci a poté poslední podnik CKO v Třinci. Sledujte vše živě na našem Instagramu a Facebooku.

\"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\"\"\"